Fundacja OUR VOICE

OUR VOICE dla Ukrainy to nasz pierwszy projekt, którego celem jest pomoc osobom uciekającym przed wojną w zaklimatyzowaniu się w Polsce, zwiększeniu szans na rynku pracy, ułatwieniu komunikacji w szkole i życiu codziennym poprzez naukę języków. Wraz
z wolontariuszami uruchamiamy bezpłatne zajęcia online z języka polskiego
(a w przypadku zainteresowania także angielskiego) dla młodzieży i dorosłych.
Jeśli szukasz pomocy lub chcesz pomóc – dobrze trafiłeś!

Wesprzyj nas darowizną! Numer konta: 48 1140 2004 0000 3602 8234 4692

Kim jesteśmy?

Wszystko zaczęło się, gdy, po godzinach pracy, chciałyśmy pomóc uchodźcom z Ukrainy. Nasza inicjatywa szybko się rozrosła, a aktualnie na naszym pokładzie mamy już 50 wolontariuszy! 12.04.2022r. oficjalnie staliśmy się Fundacją OUR VOICE.

Naszym głównym celem jest pomoc młodzieży oraz dorosłym zagrożonym wykluczeniem społecznym oraz o utrudnionym dostępie do edukacji, głównie w zakresie języków obcych. Zadaniem priorytetowym jest działalność naukowa i oświatowa w zakresie edukacji i szkolenia dzieci, młodzieży i dorosłych. Mamy na celu także rozwijanie współpracy międzynarodowej.

Nasze kursy dla osób z Ukrainy

Prowadzimy kursy grupowe z języka polskiego na poziomie A1 oraz A2/B1, dla dorosłych i dzieci. W formularzu zapisów przewidzieliśmy także język angielski.
W przypadku zainteresowania otworzymy zajęcia również
z tego języka.  Kursanci otrzymują materiały do zajęć w formie online (dostępne do pobrania na smartfon, tablet, komputer). Godziny zajęć są dopasowywane do możliwości kursantów i wolontariuszy. Projekt trwa do końca czerwca 2022r., jednak w przypadku dużego zainteresowania zostanie przedłużony. 

Jeśli jesteś osobą z Ukrainy, która chciałaby dołączyć do projektu jako kursant, skontaktuj się z nami poprzez formularz zgłoszeniowy. Jeśli nie masz sprzętu z dostępem do internetu – daj nam znać, poszukamy rozwiązania Twojego problemu!

Aby zapisać się na zajęcia – kliknij w przycisk poniżej.

Wesprzyj nas darowizną! Numer konta: 48 1140 2004 0000 3602 8234 4692

Chcesz nam pomóc?

Chcesz włączyć się w pomoc dla Ukrainy? Możesz poświęcić minimum godzinę tygodniowo by pomóc osobom uciekającym od wojny? Szukamy Ciebie! Zainteresowanych kursantów jest sporo i sami nie jesteśmy w stanie pomóc wszystkim. Dlatego szukamy wolontariuszy, którzy razem z nami mogą prowadzić zajęcia z języka polskiego (a w przyszłości też angielskiego) dla obcokrajowców. Jeśli masz doświadczenie w udzielaniu korepetycji (szczególnie językowych), jesteś studentem filologii lub jeśli władasz językiem polskim (oraz angielskim) na poziomie min C1 i uważasz, że sprawdzisz się w roli korepetytora – jesteś we właściwym miejscu! Znajomość ukraińskiego czy rosyjskiego na każdym poziomie to dodatkowy, choć niewymagany atut.

Nie możesz zostać wolontariuszem? Wesprzyj nas finansowo! Liczy się każdy grosz! Pomoże nam to rozwijać naszą Fundację, będziemy mogli wprowadzić nowe kursy, pomoc psychologiczną, wydarzenia stacjonarne! Wprowadzamy także nowe projekty! Już niedługo rozpoczniemy warsztaty edukcyjno-integracyjne dla osób zamieszkujących tereny wiejskie w województwie wielkopolskim. Startujemy także z „Akcją Integracją”, dzięki której nasi ukraińscy przyjaciele będą mogli poznać polską historię, kulturę i tradycję, by lepiej zaklimatyzować się w nowym miejscu. Rozpoczynamy także współpracę z domami dziecka, gdzie przeprowadzać będziemy warsztaty, wykłady i spotkania inspirujące młodzież do walki o swoje marzenia i lepszą przyszłość.

Wesprzyj nas darowizną! Numer konta: 48 1140 2004 0000 3602 8234 4692

Kontakt

email:

daria.kawczynska@ourvoice.pl 

 

Telefon:

+48-571-534-494

FLUENT Languages&Mind

www.jezykizfluent.com

© 2022 All Rights Reserved. Fundacja OUR VOICE KRS 0000965876 NIP 7812034642 REGON 52174567900000